Prodibio- z myślą o miłośnikach akwarystyki

„W przypadku akwarium, możesz wierzyć, że hodujesz jedynie rybki, jednak w rzeczywistości, hodujesz cały ekosystem, z mikroorganizmami włącznie. Doskonała kondycja Twojego akwarium, zależy właśnie od ich wydajności, co za tym idzie, zależy także od warunków właściwego rozwoju jakie im zapewnisz.”

Prodibio to marka rozpoznawalna w środowisku akwarystycznym, głównie z środków wykorzystywanych do uzdatniania wody akwariowej, a także jako doskonały sposób na zbudowanie wysokojakościowego podłoża, zarówno do krewetkarium, jak i klasycznego akwarium roślinnego. Została założona w 1998 roku w Lyonie. Główne linie działalności firmy obejmowały projektowanie, produkcję oraz dystrybucje środków przeznaczonych dla zbiorników akwarystycznych o szerokim spektrum charakterologicznym (akwarium słodkowodne, akwarium morskie, a także sztuczne zbiorniki otwarte- stawy czy oczka wodne).

 

Po reorganizacji firmy oraz wykupieniu jej w 2006 roku, Prodibio zostało przeniesione do Marsyli. Nowa lokalizacja oraz nowy zarząd wpłynęły odświeżająco na profil firmy, która rozpoczęła intensywną ekspansję na rynek ościenny, współcześnie stając się czołowym, międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości produktów akwarystycznych.

 

Prodibio to zespół doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów, którzy poza specjalizacją w takich dziedzinach, jak chemia czy biochemia, są związani z firmą przede wszystkim pasją do akwarystyki. Zaangażowana kadra pracowników wpływa zdecydowanie na rozwój firmy oraz stale podnoszący się zakres asortymentu. Obecnie do wiodących produktów marki należą biologiczne startery do zbiorników akwarystycznych, bakterie nitryfikacyjne, a także wysokoelementowe podłoża do akwarium roślinnego czy krewetkarium, a także mikroelementy do akwarium, które wpływają na prawidłowy rozwój wszystkich struktur- roślin i fauny akwarystycznej.

 

Poza działalnością produkcyjną, marka Prodibio wspiera wiele akcji, mających na celu ochronę środowiska- redukcję różnego rodzaju źródeł zanieczyszczeń oraz stopnia zużycia zasobów naturalnych (materiałów, wody czy energii).

 

internetowym sklepie akwarystycznym Amazonia 24 znajdziesz szereg produktów, które pomogą Ci, nie tylko podczas zakładania zbiornika, ale także podczas regularnej pielęgnacji akwarium.

Jednym z najpopularniejszych produktów oferowanych przez markę jest zestaw bakterii nitryfikacyjnych, które wspierają cykl azotowy zbiornika- Pridibio BioDigest. Skuteczny, zarówno do wody słodkiej, jak i do zbiorników o charakterze morskim, zawiera stężony rozwór z aktywnymi bakteriami, które wspierają jeden z najważniejszych cyklów każdego zbiornika. Bakterie nitryfikacyjne, jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule, pełnią główną role podczas rozkładania aminokwasów wydzielanych przez hodowaną faunę akwarystyczną oraz szczątki pokarmu zalegające w podłożu. Żywe szczepy bakterii zawarte w Prodibio pełnią także rolę naturalnego filtra wewnątrz akwarium. Więcej o prawidłowym cyklu azotowym przeczytasz w artykule Wstęp do cyklu azotowego- bakterie nitryfikacyjne.

internetowy sklep akwarystyczny

 

Za prawidłowy rozwój dobrych bakterii w akwarium słodkowodnym, odpowiada odżywczy mix mikroelementowy- Prodibio BioTrace, który odpowiada za oczyszczenie wody, tym samym poprawę jej jakości. Składniki zawarte w funkcjonalnej fiolce (aminokwasy, enzymy, witaminy, pierwiastki- żelazo, siarka, kobalt, wapń, magnez, mangan i cynk), która ułatwia dozowanie produktu, wspomagają bakterie oraz wszystkie procesy fizjologiczne, zachodzące wewnątrz zbiornika- przyspieszenie trawienia materii organicznej, usuwanie azotanów i fosforanów.

 sklep akwarystyczny online Amazonia24

Innym środkiem, który wspiera działanie cyklów fizjologicznych zbiornika jest Prodibio Stop Ammo, który został stworzony specjalnie z myślą o neutralizacji szkodliwych pierwiastków. W przypadku niewystarczającej filtracji biologicznej oraz nadprodukcji amoniaku, Stop Ammo, stworzony z roślinnych ekstraktów, zatrzymuje amoniak uwalniany do wody, zmniejsza ilość rozchodzących się azotynów, co skutecznie chroni ryby przed powikłaniami spowodowanymi zaburzoną gospodarką wodną. Stop Ammo wykorzystywany jest przede wszystkim w początkowym stadium zakładania zbiornika w celu stabilizacji ekosystemu oraz podczas aklimatyzacji fauny akwarystycznej.

 

Często stosowanym produktem Prodibio jest suplementowana odżywka BioVert, stworzona na potrzeby zbiorników roślinnych. Pierwiastki znajdujące się w odżywce wspierają prawidłowy rozwój roślin akwarystycznych, wzmacniają, wspomagają ich wzrost, a także stopień absorpcji żelaza. BioVert bogaty jest w śladowe ilości pierwiastków takich, jak potas, siarka, mangan i żelazo. Ponadto, składniki i stopień stężenia jest bezpieczny dla krewetek oraz narybku.

 

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo także kompleksowe startery- podłoże do akwarium roślinnego (Aqua Growth Soil), a także krewetkarium (AquaShrimp Powder), który dzięki unikatowym składnikom, a także gruboziarnistej strukturze granulatu wspiera rozmnażanie krewetek. Porowata powierzchnia granulatu umożliwia bakterią swobodną nitryfikację, poprawiając jakość wody. Więcej o podłożu do krewetkarium AquaShrimp Powder dowiesz się z naszego artykułu: Podłoże Prodibio AquaShrimp Powder. Zapraszamy!  

akwarium na zamówienie

 

podłoże do akwarium roślinnego

 

podłoże do akwarium roślinnego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl