Podłoże Prodibio AquaShrimp Powder-TEST SKLEPU AMAZONIA24.PL

Dzięki uprzejmości firmy Zolux przetestowaliśmy nowe podłoże marki Prodibio. Marka Prodibio znana jest na naszym rynku przede wszystkim z dodatków do wody w szklanych ampułkach. Nowością na  rynku akwarystycznym jest podłoże tejże marki. Prodibio stworzyła dwa całkiem nowe produkty jeden z nich jest typowym podłożem do akwarium roślinnego a drugi jest produktem typowo do krewetkariów. W nasze ręce trafiło właśnie podłoże do krewetkarium, czyli Prodibio AquaShrimp Powder. Podłoże sprzedawane jest wraz z bakteriami startowymi oraz odżywką NutriSoil. Na dno zbiornika należy wlać ok 1 cm wody oraz dodać jedną ampułkę NutriSoil. Kolejnym krokiem jest wysypanie podłoża oraz uzupełnienie wodą zbiornika. Do wody należy dodać drugą ampułkę z bakteriami na start akwarium.

 

 

 

Opakowanie podłoża jest bardzo estetyczne z wyczerpującym opisem w języku polskim. Granulki maja bardzo regularny kształt oraz podobną średnicę.

 

Po zalaniu zbiornika wodą występuje delikatne zmętnienie wody, które już po 24 godzinach ustępuje całkowicie. Podłoże zastosowaliśmy w dwóch różnych akwariach. W jednym z nich użyliśmy wody z kranu o parametrach kh 3, gh 6 oraz ph 7,2. Po 24 godzinach od zalania podłoże zbiło wartości tych parametrów do kh 0, gh 2 oraz ph 6,5. W drugim zbiorniku użyliśmy wody RO o parametrach kh 0, gh 5, ph 7. Podłoże obniżyło wartość ph do 6, cały czas wartość twardości węglanowej była kontrolowana i podnoszona do wartości 5.

Po okoły 7 dniach do obu akwariów wprowadziliśmy krewetki. Do pierwszego z wodą kranową red cherry oraz red sakury, do drugiego z wodą RO red crystale. W obu akwariach zauważyliśmy, że krewetki czują się bardzo dobrze, śmiertelność naszych podopiecznych była zerowa, krewetki bardzo ładnie się wybarwiły i od razu po wpuszczeniu chętnie pobierały pokarm.

 

Naszym zdaniem podłoże marki Prodibio jest bardzo dobrym produktem idealnie nadającym się nawet do wymagających krewetek. Podłoże bardzo dobrze wpływa na parametry wody oraz samopoczucie krewetek, stanowi również idealne siedlisko dla flory bakteryjnej. Jest to jedyne podłoże na rynku, do którego producent dodaje kompletne bakterie startowe przez co start nowego akwarium jest bezproblemowy oraz szybki. Rośliny przez nas zasadzone dobrze rozwijały się, ich system korzeniowy był silny i zdrowy a przyrosty miały na zadowalającym poziomie.

Szczerze polecamy ten produkt wszystkim miłośnikom krewetek

Adam Szczyrba

Filip Żyła

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl