Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Dodatki do podłoża
99
PLN
ADA Clear Super

ADA Clear Super

in_stock
Dostępność:
dostępny
Wysyłka:
48 godzin
Kod produktu:
41E1-50006_20140404152611
Producent:
ADA
cena: 99,00 zł
cena netto: 80,49 zł
szt.

Opis

BACTER100 ٠ BACTER BALL ٠ CLEAR SUPER
TOURMALINE BC
Środek aktywujący rozwój mikrobakterii w podłożu.
WAŻNE
Przed zastosowaniem tego produktu przeczytaj uważnie zawarte w tej instrukcji zalecenia. Proszę zachować instrukcję po przeczytaniu w celu zachowania możliwości powtórnego jej przeczytania w razie konieczności.
•    Tylko do użytku w akwarium. Ten produkt jest przeznaczony tylko utrzymywania roślin i ryb tropikalnych w akwarium.
•    Ten produkt nie jest przeznaczony do spożycia. Jeżeli doszłoby do przypadkowego spożycia należy natychmiast spowodować wymioty i skontaktować się z lekarzem.
•    W przypadku dostania się produktu do oczu, należy natychmiast przemyć oczy pod bieżącą wodą i skontaktować się z lekarzem.
•    PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.

W akwarium ryby, rośliny wodne i mikroorganizmy tworzą kruchy ekosystem poprzez współistnienie i wzajemne od siebie uzależnienie. Działanie mikroorganizmów takich jak bakterie jest bardzo ważne dla obiegu substancji organicznych. Zapewnienie możliwości funkcjonowania tych niewidzialnych mikroorganizmów jest istotne dla długoterminowego utrzymywania pięknie obsadzonego roślinami akwarium.

1.    BACTER 100

Specjalne właściwości
Głównym zadaniem mikroorganizmów jest rozkład różnorodnych substancji organicznych pojawiających się w akwarium (takich jak odchody ryb, resztki pożywienia dla ryb, gnijące liście, itp.) i przetworzeniu ich w pierwiastki nieorganiczne które mogą być przyswojone przez rośliny wodne. W naturalnych ekosystemach w ten proces zaangażowana jest cała masa tych mikroorganizmów. Próbując uzupełnić liczbę mikroorganizmów w akwarium, wprowadzamy często tylko jeden rodzaj bakterii, co jest nieporównywalne z naturalnym ekosystemem i czasami może być szkodliwe. BACTER 100 zawiera ponad 100 różnych rodzajów mikroorganizmów w stanie uśpienia.
Należy tylko skropić podłoże preparatem BACTER 100, albo wlać go do wody. Mikroorganizmy szybko rozwiną się w podłożu oraz wewnątrz filtra, zapewniając zdrowe i stabilne środowisko w akwarium.
•    Mikroorganizmy zawarte w BACTER 100 rozkładają biologicznie substancje organiczne w podłożu przetwarzając je na pierwiastki śladowe przyswajalne przez rośliny wodne.
•    Działalność mikroorganizmów poprawia środowisko otaczające korzenie roślin, zapewniając ich zdrowy wzrost.
•    Mikroorganizmy zawarte w preparacie BACTER 100 żerują na drobnoustrojach chorobotwórczych przez co przyczyniają się do kontroli ich liczebności.
•    Stabilizując ekosystem akwarium pomagają również zapobiegać pojawianiu się glonów.
•    BACTER 100 pobudza działanie bakteryjnej flory jelitowej ryb i krewetek, utrzymując je w zdrowiu.
Sposób użycia
•    Podczas rozkładania podłoża skropić równo powierzchnię POWER SAND preparatem BACTER 100. Standardowa dawka to trzy płaskie łyżki BACTER 100 na każde 2 litry podłoża POWER SAND (przedawkowanie nie wywołuje szkodliwego oddziaływania). Optymalny rozwój mikroorganizmów powoduje użycie razem z CLEAR SUPER.
•    Gdy wystąpi zmętnienie wody lub stan podłoża ulegnie pogorszeniu należy zastosować jedną płaską łyżkę BACTER 100 na każde 20 litrów wody w akwarium. Należy wyłączyć zasilanie CO2 i utrzymywać napowietrzanie do czasu wyklarowania się wody.
Uwagi
•    Po dodaniu do akwarium BACTER 100 może nastąpić czasowe zmętnienie wody. W ciągu kilku dni zmętnienie zniknie. Jeśli BACTER 100 gromadzi się na powierzchni liści roślin wodnych, należy go zetrzeć podczas podmiany wody.
•    Aby utrzymać dobre warunki bakteryjne w dłuższym okresie czasu, zalecamy użycie BACTER BALL.
2.    BACTER BALL

Sposób użycia.
•    W standardowym akwarium o długości 60 cm ( około 60 litrów) zastosować jedną kulkę. Umieścić BACTER BALL za korzeniami lub roślinami, tak aby nie zakłócać wyglądu podwodnego krajobrazu.
•    W przypadku zastosowania w pojemniku filtra, zagrzebać jedną kulkę na 2 litry BIO RIO lub  innego materiału filtracyjnego.
•    W obu powyższych przypadkach zastosowanie większej ilości kulek nie spowoduje szkodliwych skutków ubocznych.

Uwagi i Zalecenia.
•    BACTER BALL rozpada się krótko po włożeniu do akwarium. Jest to normalne. Drobiny mogą być połykane przez ryby lub krewetki celu rozwoju ich bakteryjnej flory jelitowej.
•    BACTER BALL jest zalecany do długotrwałego utrzymywania aktywności flory bakteryjnej. Jako szybką reakcje na problemy takie jak zmętnienie wody, zalecamy zastosowanie BACTER 100 który szybko rozpuszcza się w wodzie.

3.    CLEAR SUPER / TOURMALINE BC

Specjalne właściwości
CLEAR SUPER to wysoce oczyszczony proszek węgla aktywowanego zmieszany z kilkoma substancjami odżywczymi wspomagającymi rozwój korzystnych bakterii nitryfikujących. Dostarczony częściowo do podłoża, częściowo bezpośrednio do wody, CLEAR SUPER absorbuje nadmiar substancji organicznych i wspomaga pojawienie się baterii nitryfikujących. W ten sposób CLEAR SUPER usuwa substancje organiczne z wewnątrz akwarium i utrzymuje wodę krystalicznie czystą.
Sposób użycia
•    Podczas rozkładania podłoża skropić równo powierzchnię POWER SAND preparatem CLEAR SUPER. Zalecana dawka to trzy płaskie łyżki CLEAR SUPER dla akwarium o długości 60 cm ( około 60 litrów) na każde 2 litry podłoża POWER SAND. Lekkie przekroczenie zalecanej dawki nie jest szkodliwe.
•    Gdy wody w akwarium jest mętna, należy zastosować 1 -3 płaskich łyżek CLEAR SUPER na każde 20 litrów wody w akwarium. CLEAR SUPER eliminuje zmętnienie i oczyszcza wodę.
Uwagi i Zalecenia.
•    Dla optymalnego rozwoju mikroorganizmów podłoża należy zastosować CLEAR SUPER w połączeniu z BACTER 100.
•    Po wyklarowaniu się wody, CLEAR SUPER zgromadzony na liściach roślin wodnych może zostać usunięty przy jej podmianie.
Opinie o produkcie (0)

{if context == "product"} {/if}
Sklep internetowy Shoper.pl