Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Nawozy w płynie
64.99
PLN
Seachem Flourish Nitrogen 500ml

Seachem Flourish Nitrogen 500ml

in_stock
Dostępność:
dostępny
Wysyłka:
24 godziny
Kod produktu:
D267-27148_20170524113504
Producent:
Seachem
cena: 64,99 zł
cena netto: 52,84 zł
szt.

Opis

W czasie stosowania preparatu nie dochodzi do wydzielania się wolnego amoniaku, ponieważ znajdujące się w nim jony amonowe występują w formie związanej i są uwalniane dopiero wewnątrz komórek roślinnych. Flourish Nitrogen dostarcza też azotu w postaci azotanów dla gatunków, które są w stanie je wykorzystywać. Nie zawiera fosforu.

Sposób użycia:

Początkujący: 2,5ml (pół nakrętki) na każde 160 litrów wody w zbiorniku, 2 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru azotu (chloroza, karłowacenie roślin). Dawka ta podwyższa poziom azotu o tyle samo, co roztwór azotanów o stężeniu 1mg/l

Zaawansowani: By przyspieszyć wzrost roślin zaleca się stosowanie odpowiednio wyższych dawek (z zachowaniem właściwej proporcji). Pomocny może okazać się wzór: 0,06vn=m, gdzie v to objętość zbiornika w litrach, n planowany wzrost poziomu azotu, m – objętość preparatu Flourish Nitrogen. Ponieważ połowa azotu we Flourish Nitrogen jest w formie azotanu, wiarygodną informację o poziomie tego pierwiastka można otrzymać mnożąc wartość uzyskaną podczas testu na obecność azotanów przez 2.

Skład: Azot całkowity 1,5%, Rozpuszczalny tlenek potasu (K2O)2%

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl