Napowietrzanie akwarium

Opcje przeglądania

Napowietrzanie akwarium to istotna czynność, która ma wpływ na jakość wody i zarazem warunki życia dla żyjących w zbiorniku organizmów. Tlen jest niezbędny, a specjalne rozwiązania mają za zadanie dostarczyć go w domowym akwarium, co wpływa nie tylko korzystnie na faunę, ale ma istotny wpływ na aktywizację rozwoju flory. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy napowietrzacze do akwarium o zróżnicowanych właściwościach, co pozwoli na wybór optymalnego rozwiązania, perfekcyjnie dopasowanego do środowiska i naturalnych potrzeb organizmów. Dostępne w ofercie naszego sklepu wyposażenie charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami a także gwarantuje prosty montaż i intuicyjną obsługę.

Dlaczego napowietrzanie akwarium jest tak ważne?

Naturalne zbiorniki nie wymagają montażu specjalistycznych sprzętów z prostej przyczyny - proces ten odbywa się samoistnie za pośrednictwem naturalnego podmuchu wiatru i aktywności innych osobników żyjących nieopodal, dlatego organizmy mieszkające w wodzie są całkowicie niezależne, doskonale radząc sobie bez niczyjej ingerencji. Kiedy decydujemy się na hodowlę ryb, roślin akwariowych lub innych organizmów, naruszamy ich naturalne środowisko. W akwarium nie ma warunków naturalnego poruszania tafli wody, a tym samym wymiana cząsteczek i powietrza jest niemożliwa. Napowietrzanie akwarium to proces, który w większości sytuacji jest koniecznością dla ryb i roślin.

Pamiętaj o napowietrzaczach do akwarium

Nawet małe zbiorniki powinny zostać wyposażone w specjalny sprzęt służący do napowietrzania akwarium, choć reguła ta w znacznej mierze uzależniona jest od rodzaju i sposobu hodowli. W niektórych przypadkach proces napowietrzania nie jest konieczny, a nawet niewskazany, w szczególności w akwariach typowo roślinnych, w których flora znacznie przewyższa liczebność fauny. Rośliny produkują tlen, dostarczając odpowiednie zapasy, co nie wymaga dodatkowych mechanizmów. W standardowych hodowlach w większym lub mniejszym stopniu proces napowietrzania będzie koniecznością. Nawet jeśli nie zauważamy spadku liczebności zwierząt, to możemy być przekonani, że warunki nie są korzystne. Brak stałego dostępu do tlenu znacznie osłabia organizmy, prowadząc do chorób i zaburzeń naturalnych aktywności. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą pomp i cyrkulatorów do akwariów.

Po co stosować napowietrzanie akwarium?

Początkujący hodowcy zakładający akwaria domowe bardzo często zastanawiają się, czy dostępne na rynku sprzęty nie są zwyczajnym chwytem marketingowym. Z pewnością oferta mechanizmów do powietrza o zróżnicowanych parametrach rośnie, jednakże są urządzenia, które mają istotny wpływ na jakość oraz warunki panujące w zbiorniku wodnym i ich zasadności nie należy podważać. Wiele osób stoi przed dylematem, czy zakup napowietrzacza akwariowego jest konieczny w szczególności dla niewielkiego zbiornika. W takich sytuacjach zawsze informujemy, dlaczego ta decyzja ma wpływ na środowisko wodne oraz jakie mogą być skutki niedotlenienia i braku powietrza. Do najczęściej występujących należy zaliczyć rozwój chorób, które stopniowo mogą być przenoszone na inne organizmy. Dodatkowo powoduje rozwój sinic i obumieranie roślin. Wzmożone procesy denitryfikacji czy amonifikacji również są niekorzystne i katastrofalne w skutkach dla żyjących ryb w zbiorniku organizmów.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl