Filtracja

Wśród metod oczyszczania zbiornika akwarystycznego wyróżniamy trzy sposoby filtracji wody, dzięki którym możliwe jest usuwanie z niej niepotrzebnych substancji. W dużej mierze to właśnie od odpowiedniego filtra zależy stan naszego akwarium, a tym samym kondycja roślin hodowlanych oraz fauny akwarystycznej. Z uwagi na sztuczny charakter oczyszczania wyróżniamy:

  • filtrację mechaniczną, dzięki której możliwe jest wychwycenie większych drobin przy użyciu drobnego sita filtrującego,
  • filtrację chemiczną,
  • filtrację biologiczną, opartą na pracy mikroorganizmów (bakterii nitryfikacyjnych) i pierwotniaków, dzięki którym możliwy jest naturalny rozkład szkodliwych bakterii oraz substancji unoszących się w wodzie akwariowej, głównie amoniaku, który wraz z odchodami i martwymi liśćmi w dużym stężeniu może zagrażać życiu zbiornika.

Konieczne oczyszczanie wody

Filtracja wody w akwarium to bardzo ważny i istotny proces dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich procesów życiowych w naszej hodowli. Pozbycie się z wodnego środowiska wszystkich zanieczyszczeń i szkodliwych substancji powinno być priorytetem działań wszystkich pasjonatów akwarystyki. Dostępne w naszej ofercie filtry akwariowe pomogą Państwu utrzymać czystość i zdrowy stan wody Waszych domowych zbiorników.

Filtry do wody akwariowej w naszej ofercie

Filtracja w akwarium jest niezwykle ważna, a w zasadzie decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich organizmów w nim żyjących. Działanie filtra biologicznego skupia się na przetworzeniu azotynów (NO2) na nietoksyczne azotany (NO3), których poziom należy regularnie badać poprzez testy akwarystyczne, głównie test NO3. Wśród polecanych filtrów w ofercie Amazonia24 znajdziesz szeroki wybór akcesoriów filtrujących, filtrów wewnętrznych takich, jak: Aquael Fan 1 Plus o mocy 4,7W, Aquael Fan 2 Plus o podwyższonym przepływie 450l/h, filtry UV oraz biologiczne wkłady filtrujące marki ADA do stałych urządzeń wodnych. Posiadamy także szeroki asortyment filtrów zewnętrznych renomowanych marek, wśród których znajdują się filtry dopasowane do różnej objętości zbiorników - popularne Hydor Professional, Tetra EX 600, 800, 1200 plus, Aqua Nova czy Aquael Unimax (150, 250, 500). Wybór odpowiedniego filtra jest niezwykle istotne, a sama filtracja wody zbawienna i niezbędna, w każdym akwarium.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl