Filtry odwróconej osmozy do akwarium

Opcje przeglądania
Producent
Cena od:     do:  
 

Podstawowym zastosowaniem filtrów jest chęć uzyskania zmian w zakresie parametrów chemicznych wody. Bez ingerencji odpowiednich rozwiązań proces ten jest niemożliwy do osiągnięcia. Filtry osmozy wykorzystywane są przez hodowców ryb i zwierząt wodnych niezależnie od gatunków. Z potencjału wody o odpowiednim odczynie skorzysta każdy organizm, który poprzez właściwie dostosowane środowisko będzie mieć jak najlepsze warunki rozwoju. Jesteśmy przekonani, że tak szeroka oferta, zróżnicowane parametry produktów i korzystne ceny spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Filtry odwróconej osmozy stosowane w akwarystyce

Proces odwróconej osmozy (RO) to jedna z popularnych metod filtracji zbiornika. Coraz więcej akwarystów decyduje się na tego typu rozwiązania, co zapewnia im wysoki komfort oraz satysfakcję, które bezpośrednio mają przełożenie na jakość oraz sposób hodowli fauny i flory w zbiorniku. Działanie filtrów RO ma na celu odseparowanie na membranie wszystkich zanieczyszczeń. Dokładna weryfikacja niepożądanych cząsteczek gwarantuje bardzo wysoki współczynnik filtracji, co pozwala usunąć nawet 99% niekorzystnych związków chemicznych ze zbiornika. Akwaryści chętnie stosują filtry odwróconej osmozy z mineralizatorem, dzięki którym proces oczyszczania wody z niekorzystnych zawiesin, zanieczyszczeń biologicznych, jak też zanieczyszczeń sedymentacyjnych jest niezwykle prosty i intuicyjny, a tym samym warunki w zbiorniku ulegają znacznej poprawie, co ma bezpośredni związek z poprawą jakością życia, rozwojem oraz komfortem organizmów żywych. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą filtrów wewnętrznych.

Rodzaje filtrów odwróconej osmozy dostępne w naszym sklepie

W ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy filtr odwróconej osmozy o zróżnicowanych właściwościach, co z pewnością pozwala na dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy połączenie estetyki, wyglądu i niezawodności z satysfakcjonującą eksploatacją - niezależnie od sytuacji. Pośród naszych propozycji znaleźć można szereg korzystnych rozwiązań, czego przykładem jest chociażby prefiltr polipropylenowy liniowy a także zaawansowane i niezwykle wydajne filtry producenta Aqua Art. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość pracy w bardzo wymagających warunkach przez całą dobę. Filtracja aż 380 litrów zawartości zbiornika wymaga wykorzystania specjalnej membrany osmotycznej 100 GPD. W zestawie znaleźć można potrzebne wyposażenie do właściwego montażu. Filtr odwróconej osmozy o tak zaawansowanych parametrach świetnie radzi sobie z trudnymi, wymagającymi zanieczyszczeniami, gwarantując najlepszą jakość działania.

Jak działają filtry osmozy?

Podstawą mechanizmu odpowiedzialnego za proces oczyszczania wody jest odpowiednio dopasowany filtr. System powinien być wydajny i ekonomiczny, aby zapewnić satysfakcjonujące efekty na każdej płaszczyźnie. Dla układu RO najważniejsza pozostaje membrana znajdująca się w obudowie. Jest to część odpowiedzialna za cały proces filtracji, natomiast obecność prefiltrów ma za zadanie przedłużyć jej żywotność. Konstrukcja ochronna powinna być wykonana w taki sposób, aby proces regularnej wymiany oraz czynności pielęgnacyjnych nie stanowił najmniejszego problemu. Składająca się z cienkich błon filtrujących membrana, mimo swojej wydajności pozostaje bardzo wrażliwa, zatem brak osłony mógłby prowadzić do całkowitej degradacji mechanizmów. Filtr osmozy, aby działał prawidłowo, wymaga energii, którą w tym procesie jest ciśnienie instalacji wodnej napędzającej działanie. Prowadzi do stopniowego pozbycia się niebezpiecznych dla organizmów nieczystości.

Czym wyróżniają się filtry odwróconej osmozy z mineralizatorem?

Zestawy odwróconej osmozy są zróżnicowane nie tylko pod względem estetyki wykonania, ale i ceny. W celu wyboru odpowiedniego rozwiązania, należy dokonać analizy ilości, filtrów i membran, które wykonują najważniejszą pracę - oczyszczają wodę od zbędnych zanieczyszczeń, dając wodę o wysokiej jakości, wolną od wszelkich, szkodliwych dla organizmów żywych substancji. Istotną różnicą wśród dostępnych w naszej ofercie rozwiązań pozostają parametry samych filtrów odwróconej osmozy z mineralizatorem. Proces szybkiej filtracji jest zależny od wydajności filtra, która powinna być dopasowana do powierzchni całkowitej zbiornika. Zbyt duże akwarium przy filtrze podstawowym o niskim procesie eksploatacji może nie spełnić oczekiwań i bardzo szybko ulec awarii.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl