Kotniki

Posiadając akwarium, z całą pewnością należy posiadać także szereg dodatków i akcesoriów, które w wielu sytuacjach okazują się niezawodne i niezbędne. Jednymi z nich są na pewno kotniki dla ryb, a więc specjalnie zaprojektowane pomieszczenia rozrodcze, które zastępują typowe akwaria służące do rozrodu. Nasz sklep w swojej ofercie posiada i ten asortyment produktów, dostępny w różnych wymiarach i kształtach. Państwo mogą sprawdzić każdy z modeli i według własnych potrzeb wybrać jedno, określone rozwiązanie.

Opcje przeglądania
Cena od:     do:  
 

Kotniki do akwarium ważnym elementem wyposażenia akwarysty

Jeśli są Państwo osobami, które zajmują się hodowlą ryb żyworodnych, obecność takiego produktu jak kotnik do akwarium z całą pewnością stanowić powinna jeden z elementów wyposażenia akwarysty. Jak bowiem wiadomo, ryby składają ikry i mowa tutaj zarówno o dużych rybach z jezior i mórz, jak i małych, hodowlanych rybkach. Samica w okresie tarła rodzi blisko kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rybek. Zazwyczaj jednak w zwykłych warunkach w akwarium większość z nich zostałaby zjedzona przez inne ryby, bowiem taki narybek stanowi dla nich doskonały pokarm. Aby więc ochronić małe rybki i pozwolić im przeżyć, umieszcza się je w takich właśnie kotnikach, w których otrzymują pokarm i mają duże szanse na to, by przeżyć. Z drugiej jednak strony kotnik to klatka dla samicy ciężarnej, która po okresie rozrodu pozostaje w takim miejscu, będąc zagrożeniem dla narodzonych rybek, a te poprzez specjalne otwory mogą wydostać się poza przestrzeń kotnika i rozwijać się, otrzymując pokarm, będąc z dala od matki i innych, dużych ryb. Polecając Państwu różnorodne kotniki z naszej oferty, mamy nadzieję, iż okażą się one bardzo dobrymi produktami do zastosowania właśnie w Państwa przestrzeniach akwarystycznych.

Kotnik dla rybek – naczynie na okres tarła ryb

Początkowo kotnik jest niejako swoistą klatką, w której umieszczona jest ciężarna samica. Powinna ona w takim miejscu przebywać, aby w momencie rozrodu narybek nie znalazł się od razu w samym akwarium, gdyż mogłoby to zakończyć się ich śmiercią wskutek zjedzenia przez starsze ryby.

Rodzaje kotników

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kotników. Większość z nich zaprojektowana jest w taki sposób, że montuje się je na specjalnych zaczepach, jak również i przylepcach do szyby akwarium i pozostają one nieruchome, a część z nich to kotniki pływające, które z całą pewnością również doskonale sprawdzają się w swoim zastosowaniu. Posiadają one specjalną poduszkę powietrzną, która unosi się na powierzchni wody. Większość wykonana jest z plastiku, ale można zakupić również kotniki z siatki.

Kotniki dla ryb żyworodnych to element nadrzędny dla akwarystów

Obecność kotników w wyposażeniu akwarysty stanowi bardzo ważny element i takie rozwiązanie, w które należy zainwestować. O ile niektórzy akwaryści mają możliwość przygotowania dodatkowego akwarium na czas tarła i dorastania w nim narybku, inni takiej możliwości nie mają, dlatego też kotniki dla rybek okazują się tutaj idealną alternatywą. Dlaczego warto na takie coś postawić? Ponieważ daje to zarówno pełne bezpieczeństwo nowo narodzonym rybkom, jak i gwarantuje zaoszczędzenie przestrzeni.

Bogata oferta kotników w naszym sklepie

Dobierając dany kotnik, powinniśmy dopasować go zarówno do wielkości ryb, jak i do wielkości akwarium, w którym ma on zostać umieszczony. Nasza oferta obejmuje różnorodne modele kotników, dzięki którym jesteśmy przekonani, że każdy akwarysta będzie mógł dokonać tego, co tylko mu odpowiada i pasuje. Akwarysta pasjonujący się posiadaniem ryb, które są w okresie rozrodu, z chęcią obserwuje cały ten proces, patrzy na narybek, dba o to, by te małe rybki miały odpowiednie warunki i mogły się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że wybór naszych produktów, to dla wszystkich naszych klientów najlepsze z dostępnych rozwiązań, jakie tylko można wybrać.

Dlaczego warto robić zakupy w naszym sklepie?

Jeśli chcą Państwo zyskać pełne zadowolenie i satysfakcję dokonanych wyborów, to jesteśmy przekonani, że zakupy w naszym sklepie stanowią najlepsze z dostępnych rozwiązań. Asortyment produktów obejmujących kotniki dostępny jest dla wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Posiadamy i kotniki pływające, i doczepiane do ścian akwarium. Kotniki z siatki i z plastikowe. Każdy z nich ma inny wymiar, co sprawia, że można dopasować je do naszych potrzeb. To, co nas w sposób szczególny wyróżnia, to przede wszystkim profesjonalne podejście do klienta. Dbamy o każdego klienta w sposób wyjątkowy, oferując tylko najlepsze rozwiązania. A oprócz asortymentu, gwarantujemy także najniższe ceny na rynku, szybką dostawę i fachową pomoc zespołu naszych pracowników, którzy doradzając, pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl