Lekarstwa i preparaty do akwarium (Capiforte, Cuprisol)

Opcje przeglądania

Ryby, jak wszystkie istoty żywe, potrafią zmagać się z określonymi schorzeniami. Nauka jest już jednak przygotowana na wiele problemów zdrowotnych tych kręgowców, a odpowiednie preparaty do akwarium można znaleźć na stronie Amazonia24.pl. Wśród tych lekarstw jest także niejeden antybiotyk dla ryb akwariowych, gdyż często stan konkretnych gatunków wymaga jego natychmiastowego użycia. W ofercie dostępne są środki takich firm, jak: Zoolek, Tropical, Seachem, Sera i SL-Aqua. Jest jednak stale rozszerzana o nowe, skuteczne preparaty.

Pogromcy w walce z zakażeniem

Istnieje szereg dolegliwości, które mogą dotknąć akurat ryby. Począwszy od ospy, poprzez różnego rodzaju zakażenia bakteryjne, a skończywszy na stanach zapalnych i obrzękach. Z tego względu należy wybrać odpowiednie leki do akwarium, które wpłyną na ich powrót do zdrowia. Jeśli zachodzi taka potrzeba, warto się choćby skonsultować z przedstawicielem sklepu, który zasugeruje najbardziej rozsądne rozwiązanie. W ofercie są również specjalne preparaty będące odpowiednikiem suplementów diety przeznaczonych ludziom. Wyposażają one ryby w potrzebne witaminy, minerały i składniki odżywcze pomagające zapobiegać wielu dolegliwościom. Warto więc także działać prewencyjnie, aby uchronić mieszkańców własnego akwarium.

Kompleksowa kuracja lecznicza

Co niezwykle istotne, leki dla ryb powstały z takim założeniem, że nie każdy użytkownik musi mieć pełną wiedzę na temat ich podawania - dlatego, oczywiście w przypadku konkretnego preparatu, istnieją odpowiednie zalecenia. Wiele z nich znosi ryzyko przedawkowania, gdyż powstały wyłącznie na bazie naturalnych składników. Na przykład Zoolek Green ichtio to produkt zapewniający higieniczne warunki w akwariach słodkowodnych. Bardzo ważne, że jeśli znajdują się w nim jakieś rośliny, to nie będą narażone na negatywne działanie składników leku. Jest to jeden z najbardziej popularnych preparatów na tak zwaną rybią ospę, czyli wystąpienie białych kropek. Potrafi skutecznie walczyć z tą chorobą i w konsekwencji przywrócić pełnię zdrowia.

Bezpieczny rozwój ryb

Warto także podać inne leki w tym zakresie, wśród których można wyróżnić Zoolek Cuprisol i Capiforte. Oba są naprawdę niedrogie, a pierwszy z nich to raczej preparat pielęgnacyjny, zawierający jony miedzi. Pozwala zachować właściwą higienę akwarium i jest przeznaczony do uzupełniającego zastosowania w przypadku ospy rybiej. Z kolei drugi środek sprawdzi się w przypadku niespodziewanej inwazji robaków obłych oraz płaskich. Nie niszczy przy tym flory filtrów, a w przypadku zmętnienia wody należy go natychmiast zastosować. Każdy preparat ma swój własny, szczegółowo opisany proces dawkowania.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl