Odmulacze

W świecie akwarystyki ilość dostępnych na rynku produktów jest naprawdę ogromna. Każdy, kto chce profesjonalnie podejść do tego tematu i zajmować się hodowlą ryb akwariowych, powinien zaopatrzyć się w stosowny sprzęt, odpowiednie akcesoria i niezbędne dodatki, które są dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o pielęgnację akwarium i samego środowiska wodnego ryb. Jednym z elementów, które znajdują się w ofercie naszego sklepu, są odmulacze do akwarium, które okazują się niezwykle przydatne i warte posiadania.

Opcje przeglądania
Cena od:     do:  
 

Odmulacz do akwarium – co to jest i jakie jest jego zastosowanie?

Odpowiadając na to pytanie najprościej, jak tylko się da, odmulacz jest to specjalne urządzenie, niezwykle proste w swojej budowie, które jest bardzo przydatne, jeśli zależy nam na oczyszczeniu dna akwarium z resztek pokarmu oraz wszelkiego rodzaju mułu. Jak wiadomo, to właśnie na dnie osadza się najwięcej zanieczyszczeń i to właśnie ono powoduje największe zabrudzenie, które w konsekwencji wpływa na ogólny wygląd całego akwarium. Aby nie trzeba było stale zmieniać wody i oczyszczać kamieni, zastosowanie takiego odmulacza do akwarium to najlepsze rozwiązanie, jakie można wybrać, by w szybki i prosty sposób poradzić sobie z zamulonym i zanieczyszczonym dnem.

Odmulacz na baterie czy odmulacz z pompką?

Dostępne są dwa rodzaje odmulaczy. Jeden z nich odmula i spuszcza wodę z akwarium, a więc możemy oczyścić kamienie lub szybę od mułu i z jego pomocą spuścić całą wodę z akwarium, bez potrzeby używania węża i samodzielnego zaciągania wody. Drugim rozwiązaniem są odmulacze na baterie, które wytwarzają podciśnienie zasysające wodę, która dalej wędruje przez sitko. Następnie zanieczyszczenia osiadają w specjalnym zbiorniczku takiego urządzenie, a czysta woda zostaje ponownie wlana do akwarium. Oczywiście każdy może postawić na taki produkt, jaki tylko mu odpowiada i pasuje. W naszej ofercie mamy dla Państwa różnorodne urządzenia w tym segmencie produktów, które mamy nadzieję, że spełnią Państwa oczekiwania, wymagania i potrzeby w 100%.

Odmulacze – szeroka oferta ciekawych produktów

W naszym wachlarzu produktów mamy dla Państwa między innymi pełną serię odmulaczy Aqua Nova, które kosztują niewiele, a są naprawdę bardzo dobrej jakości produktami, które na pewno spełnią potrzeby wszystkich klientów. W zależności od wielkości akwarium można wybrać konkretny model, który zadziała skutecznie i niezawodnie. Można postawić również na odmulacze Juwel, Tetra czy też Zolux. Wszystkie dostępne produkty to najwyższej jakości urządzenia, które za niewielkie pieniądze mogą znacząco pomóc nam w pielęgnacji akwarium i dbaniu o jego czystość oraz o zapewnienie rybkom jak najlepszych warunków. Jesteśmy przekonani, że którykolwiek produkt Państwo wybiorą, każdy z nich okaże się praktycznym dodatkiem w akwarystyce na długi czas.

Jak często powinno się używać odmulacza?

Nie jest sztywno określone, jak często powinno się takie odmulanie wykonywać. Jedno jest pewne – powinno się to robić regularnie, bo po pierwsze, wpływa na aspekt typowo estetyczny, a po drugie, na bezpieczeństwo ryb. Jeśli bowiem nie będziemy dbać o czystość wody w akwarium, pojawi się nadmierny wzrost poziomu azotanów i fosforanów, co z kolei znacząco wpływa na zatrucia ryb spowodowane powstałymi związkami amonowymi. Jeśli dbamy o czystość podłoża, jednocześnie troszczymy się również o odpowiednie pH wody, a więc odczyn, co jest bardzo ważnym elementem, o który każdy akwarysta powinien dbać.

Odmulanie w dużej mierze zależy między innymi od tego, jak duże jest akwarium oraz jakie elementy dekoracyjne się w nim znajdują. Średnio uważa się, iż powinno mieć to miejsce mniej więcej co dwa tygodnie, aczkolwiek w jednym przypadku ten czas może być dłuższy, a w innym krótszy.

Zadbaj o czystość swojego akwarium

Aby nasze akwarium wyglądało naprawdę pięknie i efektownie, a jednocześnie by zachować bezpieczne środowisko dla ryb, najważniejszym elementem jest dbanie o czystość wody. Konieczne jest więc zatroszczenie się o to, używając takiego odmulacza. Z pompką lub na baterie. Do wyboru każdego z akwarystów. Im bardziej regularnie taką czynność będziemy powtarzać, tym mniej będzie nam ona zajmowała czasu, a my będziemy mieć pewność, że dbamy o nasze ryby akwariowe najlepiej, jak tylko to możliwe.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl