Pokarm dla rybek i ryb akwariowych

Opcje przeglądania
Cena od:     do:  
 

W zależności od hodowanej fauny akwarystycznej pokarm powinien zostać dobrany w sposób indywidualny. Różne gatunku narybku czy skorupiaków w swojej diecie wymagają różnych substancji odżywczych, które w sztucznych warunkach powinny zostać im dostarczone. Tak jak w przypadku ludzkiej diety, tak i u ryb pokarm powinien zawierać substancje odżywcze takie, jak białka, tłuszcze, witaminy i minerały. Różne gatunki posiadają różne preferencje żywieniowe, wśród których wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje- mięsożerców (drapieżniki), roślinożerców i wszystkożerców. Mimo to, niezależnie od kulinarnych preferencji pokarm dla krewetek lub rybek może występować w różnej formie, która po części dostosowana jest do warunków żerowych fauny, co i naszej wygody.

Pokarm do akwarium

Karmy dla zwierząt akwariowych mogą występować w postaci preparowanej, opartej na bazie naturalnych składników w formie płatków, granulek, pałeczek (te najczęściej sprawdzają się jako idealny pokarm dla krewetek) lub tabletek, które umieszcza się w różnych miejscach zbiornika; suszonej (zawierają bardzo wysoki poziom białka i barwników wspomagających ubarwienie rybek), liofilizowanej (pozbawione wody, zamrożone larwy owadów, skorupiaków czy zooplanktonu) i naturalnej, która pozyskiwana lub hodowana jest przez samych akwarystów w warunkach domowych.

Pokarm do zróżnicowanego akwarium

W przypadku posiadania zróżnicowanego akwarium lub planowanych wyjazdów nieocenione stają się praktyczne akcesoria wykorzystywane do karmienia w postaci automatycznych karmników, których hermetycznie uszczelniony pojemnik samodzielnie uwalnia określoną ilość pokarmu o wyznaczonych porach.

Pokarm dla rybek akwariowych i nie tylko

Ryby i skorupiaki, tak jak i inne gatunki potrzebują do życia oraz prawidłowego pokarmu. Dla rybek i pozostałych mieszkańców akwariów powinien on zawierać niezbędne substancje, wśród których należy wymienić: tłuszcze, białka, sole mineralne oraz witaminy. Dodatkowo przy wyborze pokarmu do akwarium należy uwzględnić preferencje żywieniowe, które mają wpływ na typ gatunku - czyli wyróżnić możemy: wszystkożerne, mięsożerne i roślinożerne zwierzęta. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego Amazonia, gdzie znajdziecie Państwo odpowiedni i zbilansowany pokarm podstawowy dla swoich rybek.

Jaki pokarm dla rybek?

Dobór odpowiedniego pokarmu dla rybek akwariowych wydaje się łatwym i prostym zadaniem. Jednak wielu naszych klientów napotyka problem w tej kwestii. Zatem  jaki pokarm dla rybek będzie w Waszym przypadku odpowiedni? Odpowiedź wydaje się banalna, gdyż pokarm powinien być naturalny i odpowiednio zróżnicowany. Należy także uwzględnić preferencje gatunkowe dotyczące rodzaju pokarmu, gdyż dla roślinożercy, mięsożercy i wszystkożercy pokarm dla rybek będzie się różnił.

Pokarm preparowany

Jaki pokarm dla rybek, jeśli chodzi o formę samego produktu można znaleźć? Rynek oferuje wiele propozycji, gdyż pokarm do akwarium dostępny jest w postaci - płatków, granulek, tabletek i pałeczek. Jest to pokarm preparowany charakteryzujący się długim terminem przydatności, jak i sporą ilością substancji odżywczych. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo także pokarm liofilizowany, naturalny i suszony, to w ich składzie zawarte są tak cenne glony, skorupiaki czy rośliny.

 

Warto podkreślić, że dieta w przypadku ryb i skorupiaków powinna być zróżnicowana. Dlatego bez względu na rodzaj stosowanego pokarmu warto zagwarantować dostęp do świeżego pokarmu, jak i produktów specjalnych. Dzięki temu Wasze zwierzęta będą długo cieszyć się zdrowiem, a Wy ich pięknem! W ofercie naszego sklepu internetowego Amazonia znajdziecie Państwo szeroki asortyment, który odpowie na każde potrzeby.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl