Rośliny i zwierzęta akwariowe

Każdy zbiornik akwarystyczny jest inny, a w zależności od naszych preferencji jego charakter również może być różny. Na płaszczyźnie systematyki możemy wyróżnić kilka ścieżek. W zależności od naszych preferencji wyróżniamy akwaria ogólne, w którym w równym stopniu odnajdziemy przepiękne, roślinne dekorację oraz faunę (rybki, krewetki, ślimaki i inne podwodne stworzenia), hodowlane, w których sterylność warunków rozwoju fauny zazwyczaj ogranicza występowanie roślinności bądź też całkowicie ją wyklucza, kończąc na akwariach nastawionych głównie na hodowlę flory akwarystycznej z okazjonalnym występowaniem dekoracji w postaci żywych krewetek lub drobnego urybienia. Akwaria, w których rozwijać ma się roślinność wymuszają na akwaryście dobranie odpowiedniego podłoża do akwarium oraz nawozów, dzięki którym będzie mógł się cieszyć bujnych ich wzrostem.

Sztuka aranżacji podwodnych ogrodów oraz dobierania odpowiedniej fauny, jak i kreowania podwodnych labiryntów została zaczerpnięta ze wschodu, głęboko zainspirowana filozofią ZEN i naturalnym środowiskiem. Do popularnych elementów gospodarowania scenerii akwarystycznej należą rośliny in vitro lub hodowane w klasycznych koszykach dywanowe glossostigma elatinoides, eleocharis parvula czy hemianthus callitrichoides, wysokie, które doskonale sprawdzą się w tylnej części zbiornika hemianthus micranthemoides. W przypadku roślin hodowanych laboratoryjnie możemy mieć pewność, że będą one pozbawione mikroorganizmów lub jaj ślimaków, które w przypadku złej filtracji wody i wysokiego stężenia azotanów i fosforanów mogą skutecznie zanieczyścić środowisko wodne. Odpowiedni wybór roślinności, jak i fauny zazwyczaj podyktowany jest indywidualnymi preferencjami akwarysty, jednak o czym bezwzględnie należy pamiętać to o właściwym przygotowaniu zbiornika. Więcej informacji dowiesz się z poradnika Amazonia24.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dlaczego Amazonia24?

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl