Substrat pod żwir w akwarium

Opcje przeglądania
Cena od:     do:  
 

Substrat do akwarium to aktywny element spodniej warstwy, który doskonale wspiera procesy dojrzewania zbiornika, korzystnie wpływając na szybki wzrost roślin. Stosowany jest zazwyczaj jako dodatkowy składnik podłoży jałowych- piasków lub żwirków. Tego typu substraty posiadają aktywny skład mineralno-organiczny, który powoli uwalnia się, stymulując rozwój roślinności akwarystycznej, a także spowalniając proces starzenia się dna. Wypalany granulat posiada duży stopień porowatości, który stanowi idealne siedlisko dla bakterii biorących udział w procesach nitryfikacyjnych. 

Wśród oferowanych w naszym sklepie produktów znajdziesz substrat do akwarium marki AquabotaniqueTetra oraz Ada.

Akwariowe substraty pod żwir

W ofercie naszego sklepu internetowego Amazonia znajdziesz wiele produktów, wśród których znajduje się także gotowy substrat pod żwir dostępny w kilku wariantach. Różnią się one zarówno wielkością, która dopasowana jest do pojemności akwarium, marką oraz właściwościami. Jest to niewątpliwie bardzo istotny element wpływający na dobre funkcjonowanie oraz rozwój fauny i flory, który należy uwzględnić w czasie tworzenia akwarium z wykorzystaniem żwiru będącego jednym z trzech typów podłoży stosowanych w akwarystyce. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą podłoży do akwarium.

Czym charakteryzuje się dobry substrat do akwarium?

Dobrze dobrany substrat pod żwir do akwarium zapewnia oraz systematycznie wspiera proces dojrzewania zbiornika wodnego. Oddziałuje to pozytywnie na rozwój posadzonych roślin, co ma niewątpliwie korzystny wpływ na egzystencję flory Twojego akwarium. Produkt ten polecamy przede wszystkim dla podłoży jałowych - piasków oraz żwirów, jako ich dodatkowy składnik poprawiający funkcjonowanie całego zbiornika wodnego. Zaletą proponowanego substratu jest jego aktywny skład mineralno - organiczny, który spowalnia procesy starzenia się dna i stymuluje prawidłowy rozwój roślinności w akwarium. Warto nadmienić także, że substrat pod żwir charakteryzuje się wyjątkowo dużym stopniem porowatości pozwalający na kolonizację bakterii nitryfikacyjnych w tym miejscu. Ich obecność jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania każdego akwarium. Polecamy kontakt z naszym sklepem internetowym Amazonia w przypadku pytań, jak i chęci złożenia zamówienia.

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl