Testy akwarystyczne do wody

Opcje przeglądania

Każdy akwarysta marzy o pięknym i zadbanym akwarium. Wiadomo, że jest to nieraz czasochłonne oraz wymaga sporo nakładu siły, umiejętności i pieniędzy. Sklep internetowy Amazonia24 dostarczy Ci niezbędnych urządzeń i środków w rozsądnej cenie do stworzenia idealnego akwarium. U nas zaopatrzysz się m.in. w doskonałe testy do wody akwariowej, dzięki którym będziesz mógł określić stan wody w akwarium i podjąć odpowiednie kroki. Złóż zamówienie online i ciesz się bujną roślinnością oraz pięknymi, zdrowymi okazami ryb!

Testy akwarystyczne

Testy do wody akwariowej to nic innego, jak szereg odczynników chemicznych, które pozwalają zbadać jakość wody w akwarium. Mają duży wpływ na późniejsze funkcjonowanie roślin w środowisku akwariowym i są niezbędne podczas rozpoczynania przygody z roślinami. Podstawowe testy wody w akwarium to:

  • pH – stężenie jonów wodorowych,
  • TWO – twardość ogólna,
  • TWW – twardość węglanowa,
  • NO2 – zawartość azotynów,
  • NO3 – zawartość azotanów,
  • NH4/NH3 – stężenie jonów amonu i amoniaku,
  • PO4 – zawartość fosforanów.

Przeprowadzenie tego typu testów pozwoli uzyskać informację o zawartości makroelementów niezbędnych do funkcjonowania roślin. Dodatkowo po przeprowadzeniu trzech pierwszych można wyliczyć wartość stężenia CO2 w akwarium, co również jest niezwykle istotne.

Najlepsze testy wody w akwarium

W naszym asortymencie posiadamy wysokiej jakości testy wody w akwarium. Są to nie tylko pojedyncze testy paskowe, kropelkowe czy mieszane, ale także idealnie skonstruowane zestawy, które w szybki sposób dadzą szeroki ogląd na jakość wody oraz niezbędne uzupełnienia. Naszymi dostawcami są znani i cenieni na rynku akwarystycznym producenci np. JBL, Sera, Salifert, Tetra, Zoolek czy Seachem. W ofercie posiadamy nie tylko podstawowe testy, ale także na stężenie jonów potasu, żelaza, jonów wapnia i magnezu. W przypadku nieprawidłowości oferujemy także sera umożliwiające przywrócenie odpowiednich stężeń wybranych jonów.

Testy wody w akwarium – intuicyjnie proste

Wykonanie testów wody jest niezwykle proste i zależne od wybranej metody. Testy paskowe należy po prostu włożyć do wody i utrzymać w niej przez zadaną wartość czasu. Na plastiku zostały zamieszczone substancje reagujące, które po kontakcie z wodą uzyskają odpowiednie zabarwienie. Kolor ten porównuje się z barwną skalą dołączoną do opakowania. Dokładniejszą wersją jest metoda kropelkowa, gdzie test wykonuje się za pomocą dodania do wody akwariowej kolejnych odczynników w odpowiedniej kolejności. Barwę wody również zestawia się ze skalą. Istnieją też testy mieszane. Nasz fachowy i kompetentny zespół chętnie doradzi wybór odpowiedniego oraz podpowie, jaką metodę testowania wybrać. Ponadto z radością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wachlarzem naszych możliwości!

 

Zróżnicowany asortyment

Każdy z Państwa ma własną wizję akwarium. To dlatego wśród naszych propozycji znajdą Państwo tak zróżnicowane produkty.

Wysyłka w 48 godzin

Inaczej, niż pozostałe sklepy akwarystyczne działające w internecie my dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na magazynie.

Atrakcyjne rabaty

Proponujemy system atrakcyjnych rabatów, dzięki którym mogą Państwo sporo zaoszczędzić.

Pełny asortyment roślin

Oferujemy pełny asortyment w zakresie akwarystyki roślinnej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. nawozy, podłoża dla roślin, oświetlenie czy technikę CO2.

Profesjonalne doradztwo

Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, aby przybliżyć Państwa do realizacji akwarystycznych marzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl