Dieta krewetek- pokarmy inspirowane naturą

Pomimo szerokiego asortymentu produktów przeznaczonych do karmienia krewetek, dla wielu akwarystów, zarówno początkujących, jak i posiadających większe doświadczenie, problem diety dopasowanej do potrzeb krewetek stanowi nie lada wyzwanie. Być może wynika to właśnie z długiej listy pokarmów, granulatów i innych suplementów. Na co więc zwrócić uwagę, dobierając odpowiednie pożywienie dla naszych krewetek?

Biotop krewetek

Aby odpowiednio dobrać pokarm dla krewetek, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym jak wygląda biotop krewetek, jakie panują w nim warunki środowiskowe, bytowe oraz czym w naturze żywią się nasze skorupiaki.

Sztuka akwarystyczna przyzwyczaiła hodowców do obsadzania krewetkarium roślinami z naciskiem na mchy i wątrobowce, które maja zapewniać im jak najlepsze warunki bytowe, jednak w rzeczywistości ekosystem krewetek wygląda nieco inaczej. Z uwagi na stale pogarszający się stan wód i środowiska coraz częściej, krewetki rozwijają się w rzekach i ciekach o wysokim stężeniu zanieczyszczenia, w których roślinność raczej występuje w stopniu szczątkowym. W praktyce, biotop krewetek pozbawiony jest z mchów i rozległej flory wodnej. Z uwagi na wysoki stopień stężenia azotanów i fosforanów w naturalnych warunkach bytowych krewetek, zbiorniki porośnięte są glonami oraz roślinami nadwodnymi, a także kamieniami czy elementami drzew.

Pokarm w naturze

Tak jak wspomnieliśmy, naturalne cieki, w których poziom roślinności, którą mogłyby żywić się krewetki jest ubogi, żywią się one wszystkim tym, co do niej wpadnie- liśćmi, elementami roślin nadwodnych, robakami lub drobnymi zwierzętami lub mikroorganizmami, które utonęły i stanowią padlinę, znajdująca się w wodzie.

Karmienie w akwariach

Aby jak najlepiej odwzorować standardy pożywienia krewetek, warto do akwariowego środowiska wprowadzić produkty, które zostały inspirowane naturą, jednak nie pogarszają jakości wody zbiornikowej. Świetnym zapleczem tego typu jest cała linia Shrimp Nature, w której znajdziemy wiele propozycji pokarmów w postaci liści bananowca, ketapangu, morwy, a także pokarmy na bazie szpinaku czy dyni hokkaido, które wzbogacą dietę krewetek o potrzebne składniki mineralne takie, jak żelazo, wapń, potas, magnez oraz witaminy- C, E, B1, B2, B6.

Stosowanie produktów, których skład został oparty na naturalnych składnikach pozwala na zachowanie odpowiednich warunków wodnych w akwarium bez obaw przed naruszeniem znajdującego się w nim ekosystemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl