Najlepszy węgiel w płynie- QualDrop Carbo One

Decydując się na założenie zbiornika akwarystycznego należy pamiętać o tym, jak ważne jest prawidłowe przystosowanie jego wszystkich parametrów, aby roślinność a także fauna, którą chcielibyśmy w nim hodować, będzie rozwijać się prawidłowo. W tym celu, już na etapie aranżacji samego zbiornika należy odpowiednio dobrać podłoże, które pozwoli nam na stałe stymulowanie roślin, a także wspierać będzie procesy zachodzące w akwarium. Niebagatelny wpływ na dojrzewanie zbiornika ma także stałe podawanie środków mineralnych, które wzbogacą wodę akwariową.

Jeżeli szukasz idealnych środków mineralnych, które zagwarantują prawidłowy rozwój Twoich roślin w akwarium, a także uchronią je od namnażania się glonów zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na płynny nawóz węglowy Qualdrop Carbo One.

 

Węgiel organiczny w prawidłowym rozwoju roślin

 

Qualdrop Carbo One to wysokiej jakości węgiel organiczny zawarty w płynnej formie, którego skondensowana forma wpływa pozytywnie na prawidłowy wzrost roślin wodnych, blokując przy tym namnażanie glonów. Preparat jest w zupełności biodegradowalny tzw. ulega rozkładowi za pośrednictwem bakterii, grzybów, a także czynników naturalnych w postaci światła czy przy udziale tlenu.

 

Nawóz do akwarium Carbo One dostępny jest w opakowaniach 125 ml i 500ml. W każdym zestawie znajdują się 3 dozowniki o pojemności: 1ml, 5 ml (oba w formie funkcjonalnej strzykawki), 25 ml. Kropelkowy dozownik umożliwia precyzyjne odmierzenie pożądanej dawki nawozu, nawet w najmniejszej ilości, czego nie dają klasyczne preparaty wykorzystujące zwykły podajnik!

sklep akwarystyczny online

Precyzyjne dozowanie oraz zachowanie proporcji podczas podawania nie tylko substancji węglowych, ale także innych substancji mineralnych jeśli kluczowe jeśli zależy nam na zachowaniu odpowiednich parametrów wody w zbiorniku akwarystycznym.

 

Z uwagi na wrażliwość środka na działanie czynników naturalnych, każdy z prezentowanych preparatów znajduje się w specjalnym opakowaniu wykonanym z materiału o wysokim stopniu ochrony UV.

 akwarium na wymiar

Dawkowanie nawozu węglowego Qualdrop Carbo One

 

W zależności od objętości zbiornika podajemy:

 

  • akwarium z niewielką/małą ilością roślin: 1 ml na 100L wody dziennie

  • akwarium z średnią ilością roślin: 1 ml na 50L wody dziennie

  • akwarium z dużą ilością roślin: 1 ml na 25L wody dziennie

 

Wskazane powyżej dawki odnoszą się zarówno do objętości samego zbiornika, jak i obsadzenia akwarium. Mogą one być regulowane i dopasowywane indywidualnie w zależności od rodzaju roślin, tempa ich wzrostu, a także innych czynników występujących w akwarium- ilości oświetlenia, nawożenia CO2 (nawóz węglowy może być podawany także do akwarium, w którym zastosowano dodatkowo dozowanie gazowe). Przy stosowaniu Carbo One zaleca się standardową podmianę wody w ilości 30% objętości zbiornika.

 

Stałe podawanie mikro- i makroelementów to gwarancja prawidłowego rozwoju akwarium. Spraw, aby dojrzewanie twojego zbiornika przebiegało szybko i bezpiecznie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Qualdrop Carbo One! Jesteśmy jedynym dystrybutorem tej marki w Polsce!

Nawozy dla roślin w internetowym sklepie akwarystycznym Amazonia24


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl