Reklamacje i zwroty
 1. Wszystkie towary dostępne w Sklepie pochodzą z legalnego źródła, są oryginalne i nowe.
 2. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady fabryczne może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych w Sklepie.
 3. Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w Sklepie w przypadku stwierdzenia w dostarczonym towarze:
  • wad fabrycznych,
  • uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie transportu,
  • niezgodności towaru z towarem zawartym w zamówieniu
 4. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez Sklep przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny lub wymieniony na inny pełnowartościowym a jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania zapasów towaru), Sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru, lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego, Sklep zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.
 5. Reklamacji nie podlegają: żywe zwierzęta, rośliny, skały, korzenie oraz produkty uszkodzone mechanicznie
 6. Nie stanowią podstawy reklamacji różnice w wyglądzie towarów dostarczonych z zamówionymi, oglądanej na stronie internetowej Sklepu, które to różnice mogą wynikać z innych ustawień (parametrów) monitora Klientów.
 7. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu pod warunkiem zawiadomienia Sklepu o wadzie w ciągu 2 miesięcy od stwierdzania niezgodności towaru z umową.
 8. Niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie sprzętu akwarystycznego, brak lub niewłaściwa konserwacja stanowi podstawę odmówienia roszczeń z tytułu rękojmi.
 9. Reklamacje uwzględniane są wyłącznie z dostarczonym dowodem zakupu - paragon, faktura oraz w oryginalnym opakowaniu.
 10. Brak dowodu zakupu spowoduje nie przyjęcie produktu do rozpatrzenia reklamacji.
 11. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 r. "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
 12. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym dowodem zakupu - paragon lub faktura.
 13. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania zwracanego towaru, przelewem na konto wskazane przez Klienta lub przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu.
 14. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 15. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl