Tetra. 60 lat akwarystyki

Marka Tetra to wiodący producent akcesoriów akwarystycznych, który 60 lat temu stworzył pierwszy, płatkowy pokarm dla ryb ozdobnych. Popularyzacja suchego pokarmu opartego na naturalnych składnikach z każdym sezonem miłośnikom akwarystyki proponuje innowacyjne rozwiązania produktowe.

Domeną marki jest nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także jeden z największych działów naukowo-badawczych oraz testowych. Wysoka jakość produktów została doceniona przez rzesze akwarystów w ponad 120 państwach, do których obecnie eksportowane są produkty marki Tetra. Szeroki wachlarz produktów oferowanych przez markę to nie tylko pokarm suchy dla ryb ozdobnych, ale także preparaty do pielęgnacji wody i roślin akwariowych, środków czyszczących i zapobiegających namnażaniu glonów, akcesoria akwarystyczne w postaci grzałek, pomp napowietrzających oraz filtrów, kończąc na terrariach i akwariach oraz preparatach leczniczych dla ryb tropikalnych i zimnowodnych. Produkty dedykowane są nie tylko klasycznej faunie akwarystycznej, ale także dla skorupiaków, żółwi wodnych, a także ryb morskich, które wymagają zapewnienia szczególnych parametrów bytowych.

 internetowy sklep akwarystyczny

Marka Tetra powstała w Niemczech w miasteczku Melle. Pomysłodawcą i twórcą przedsiębiorstwa był dr nauk przyrodniczych- Ulrich Baensch, który pod koniec lat 40 rozpoczął hodowlę roślin akwariowych i ryb tropikalnych. Konieczność importowania produktów spowodowała rozwój obszaru hodowlanego żywego pokarmu. Na podstawie pozyskanej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia w 1952 roku doktor stworzył pierwszy na rynku pokarm podstawowy, który miał formę pasty- BioMin. Produkt został opatentowany a dzięki doskonale dobranym składnikom szybko zyskał na popularności. Następcą pasty było stworzenie pokarmu w charakterystycznych płatkach- TetraMin.

Samo słowo tetra pochodzi z języka greckiego i w przypadku produktów marki, określa cztery rodzaje płatków- proteinowych, witaminowych, substancji wybarwiających oraz lecytyny. Stworzenie tego wyjątkowego produktu zrewolucjonizowało spojrzenie na współczesny ruch akwarystyczny. Samo założenie stworzenia pokarmu tego typu miało nie tylko ułatwić dostęp do odpowiednich produktów samym akwarystom, co stworzyć bezpieczne, zdrowe, a przede wszystkim kompletne zaplecze dla hodowanej fauny. Rozpoczęcie produkcji pokarmu płatkowego zainicjowało powstanie przedsiębiorstwa, które dzisiaj stanowi jedno z głównych producentów i dostawców akcesoriów akwarystycznych.

 sklep akwarystyczny online Amazonia24

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki asortyment produktów tego producenta, który pozwoli Ci na stworzenie wymarzonego zbiornika już od podstaw. Najwyższej jakości wyposażenie akwarium- filtry Tetra o różnej wydajności poziomu filtracji wody akwariowej w zależności od preferencji użytkownika, bogate w mikroelementy podłoża do akwarium, uzdatniacze wody, a także testy NO3 dla stałego monitorowania parametrów wody, kończąc na wysokiej jakości pokarmie dla fauny akwarystycznej- ryb roślino oraz mięsożernych czy skorupiaków. Wśród najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych przez akwarystów produktów są renomowane filtry zewnętrzne marki Tetra.

Filtr Tetra EX to niezawodny oraz zaawansowany technologicznie sprzęt wykorzystywany do filtracji wody w zbiornikach akwarystycznych- bezpiecznie rozkłada nadmiar pożywienia unoszący się w wodzie oraz nieczystości zapewniając krystalicznie czystą, wysokiej jakości wodę. Bezpieczeństwo ryb w zbiorniku jest priorytetowe, dlatego w filtrach marki Tetra wykorzystano pięciopoziomowy moduł filtrujący, za pomocą którego z przewodu doprowadzającego woda akwariowa przepływa kolejno przez ceramiczne pierścienie filtracyjne, wykonane z biologicznego materiału kulki filtracyjne, przepływa przez klasyczną piankę, węglową warstwę filtrującą, by w ostateczności przeniknąć przez włókna filtracyjne, które ostatecznie ją oczyszczają.

film zewnętrzny Tetra

Każdy z koszyków posiada praktyczne uchwyty, które mogą zostać zdemontowane w szybki i łatwy sposób, co umożliwia dokładne oczyszczenie poszczególnych warstw. Każdy filtr Tetra posiada unikatowy zestaw zaworów przeznaczonych do przewodów doprowadzających i odprowadzających, który pozwala na indywidualne dopasowanie parametrów filtrujących do wymagań zbiornika.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl