Nawozy w płynie Aquavitro Activate 350ml nawóz fosforowy

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Kod produktu: 858C-778DD
Producent: Aquavitro
Kategoria: Nawozy w płynie
Cena: 40,90 zł 40.90
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

Aquavitro Activate 350ml nawóz fosforowy

Fosfor to jeden z trzech makroelementów, niezbędnych roślinom do życia, wchodzący, między innymi, w skład cząsteczek ATP, NADPH, kwasów nukleinowych i fosfolipidów, budujących błony komórkowe. Może być przekazywany między komórkami, a to oznacza, że roślina może wycofywać go ze starszych liści i transportować do młodych. Objawy niedoboru fosforu, pojawiające się najpierw w starszych liściach, obejmują ciemnienie blaszki, jej osłabienie i utratę barwy.

"Activate" jest skoncentrowanym (6 000mg/l), preparatem zawierającym fosfor. Stosowany zgodnie z instrukcją, pobudza wzrost roślin wodnych, nie powodując namnażania się glonów. Dla osiągnięcia najlepszych wyników, należy go stosować razem z preparatem "Synthesis".

Przy jednoczesnym stosowaniu obu produktów w tej samej dawce (7ml na 950l), stosunek azotu do fosforu w zbiorniku kształtuje się na poziomie 5:1.

"Activate" zawiera sole potasu w formie fosforanów, dlatego jest także cennym źródłem tego pierwiastka. Poziom potasu wynosi 8 800mg/l.

Zalecenia
Stosować zawartość wewnętrznej nakrętki (7ml) na każde 950 l wody, 2 razy w tygodniu. Ta ilość podwyższa poziom fosforanów o 0,15mg/l i potasu o 0,06mg/l

Wskazówka
Specjalnie zaprojektowana nakrętka pozwala na odmierzanie różnych objętości preparatu, w zależności od potrzeb. Każdy rowek na wewnętrznej (mniejszej) części nakrętki to 2ml. Cała wewnętrzna część nakrętki ma objętość 7ml. Każdy rowek zewnętrznej części nakrętki ma objętość 28ml (35, kiedy napełniamy wewnętrzną i zewnętrzną część). Całkowicie napełniona nakrętka zawiera 49ml preparatu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl