Prodibio BioDigest (1 ampułka)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Kod produktu: 4BBF-454FA
Producent: Prodibio
Kategoria: Bakterie
Cena: 4,50 zł 4.50
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Prodibio BioDigest (1 ampułka)

BIODIGEST zawiera naturalne szczepy bakterii nitryfikujących, denitryfikujących i innych, wyselekcjonowane ze względu na ich zdolność przekształcania amoniaku w azotyny, azotynów w azotany, a azotanów w azot.

Cechy produktu :
- Filtracja biologiczna jest przeprowadzana szybko i sprawnie przez bakterie nitryfikujące, takie jak Nitrosomonas europea, Nitrobacter winogradskyi…
- Oczyszczanie wody w wyniku procesów gnilnych odpadów organicznych jest możliwe dzięki obecności licznych szczepów bakterii heterotroficznych, takich jak Paracoccus denitrificans i Pseudomonas stuzerii, występujących tu w optymalnych proporcjach.


Bakterie te działają zbiorowo, każdy ze szczepów kończy pracę rozpoczętą przez poprzedni szczep. Niektóre z nich posiadają zdolność biosyntezy enzymów denitryfikujących, pod warunkiem dostarczenia tlenu. Umożliwia to bardzo skuteczne oczyszczanie wody, ograniczenie ilości azotanów, fosforanów, a także zapobiega szybkiemu rozmnażaniu się wodorostów nitkowatych.


BIODIGEST jest bardzo skuteczny w okresie dwóch pierwszych tygodni od zastosowania w akwarium. Szybkość rozmnażania bakterii jest rożna w zależności od danego szczepu i pozwala zachować optymalne proporcje niezbędne do oczyszczania wody przez okres dwóch tygodni. Jeśli zachodzi potrzeba przyspieszenia procesu oczyszczania, nie należy zwiększać dawek preparatu, lecz raczej stosować go częściej.

Jedna ampułka wystarczy na 1000l wody

Cena dotyczy jednej ampułki!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl