Lampy UV

Lampy UV

Kategoria „Lampy UV” zawiera urządzenia służące do eliminacji patogenów oraz glonów z wody w akwarium.  Mają one również zastosowanie podczas „leczenia” zbiornika.

Należy mieć na uwadze, że lampy UV nie powinny działać w sposób ciągły 24/7, gdyż lampa nie analizuje co usuwa z wody. Promieniowanie UV / nadfiolet zabija również i pożyteczne elementy wody.

W akwarystycznych lampach UV stosuje się żarniki UV-C. Ich działanie opiera się na przepływie wody w pobliżu żarnika UV. Głównie mają one zastosowanie jako dodatkowe „filtry”, które współpracują z filtrami kubełkowymi. Od pewnego czasu filtry kubełkowe są wyposażane w lampy UV, lecz w przypadku konstrukcji bezlampowych montuje się je na wężu wylotowym filtra.

Ostatnio ukazują się również konstrukcje filtrów wewnętrznych posiadających wmontowane lampy UV, jak i również możemy spotkać wariant lampy UV jako dodatkowy element instalowany na króćcu wylotowym filtra wewnętrznego.

Nowoczesne lampy UV posiadają żarniki zbudowane w oparciu o diody LED. 

W naszej ofercie posiadamy Lampy UV gotowe do natychmiastowego zastosowania, jak również części wymienne jak: żarniki, osłony żarnika Firm: Aqua Nova, Jebao / Jecod, SunSun.

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.