Wewnętrzne

Wewnętrzne

Filtracja wewnętrzna opiera się na założeniu, że cała filtrowana woda zawsze zostaje w akwarium.

Kategoria „Wewnętrzne” zawiera ofertę filtrów, które są montowane wewnątrz akwarium. Ich budowa najczęściej składa się z głowicy z wirnikiem, która zaciągając wodę powoduje jej przejście przez medium (media) filtracyjne i oczyszczona jest z powrotem dystrybuowana do zbiornika.

Kolejną konstrukcją są filtry gąbkowe, które są zasilane napowietrzaczem wody, działające na zasadzie zasysania wody dzięki ruchowi bąbelków tlenu w górę, która przechodzi przez medium filtracyjne (gąbki) i zostaje dystrybuowana z powrotem do zbiornika.

Może się zdarzyć, że na powierzchni wody będą gromadzić się tłuszcze czy kurz które potrafią zakryć całą taflę wody uniemożliwiając prawidłową wymianę gazową. Do oczyszczenia tafli wody będą służyły nam filtry powierzchniowe, zwane „Skimmerami”.

Istnieje również grupa „filtrów podżwirowych”, służących do filtracji zbiornika poprzez podłoże. Są one zasilane głowicą z wirnikiem, podłączoną do wlotu konstrukcji filtra. Tego rodzaju system filtracji jest umieszczany na dnie akwarium na zasadzie składania pojedynczych elementów umożliwiając tym samym dostosowanie powierzchni filtracyjnej do rozmiarów dna akwarium. Fitracja odbywa się na zasadzie przechodzenia wody przez podłoże przez które się filtruje. Jest to bardzo dobry sposób filtracji biologicznej. Zaleca się jednak zastosowanie dodatkowego filtra wewnętrznego, który będzie pracował jako filtr mechaniczny, eliminując większe zanieczyszczenia z wody.

Kolejna odmiana filtrów wewnętrznych to „Kaskady wewnętrzne”. Działające na zasadzie zewnętrznego filtra kaskadowego, jednak ich konstrukcja jest taka, żeby umożliwić implementację takiego filtra wewnątrz zbiornika.

W naszej ofercie posiadamy filtry wewnętrzne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady oraz głowice napędzające znanych Producentów jak: Aqua Nova, Aquael, Juwel, Hanza, Resun, Sera, SunSun, Zolux,

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.