Zewnętrzne

Zewnętrzne

Filtracja zewnętrzna opiera się na założeniu, że cała woda pobierana z akwarium przechodzi przez media filtracyjne (jest filtrowana) poza akwarium. Zaletami takich konstrukcji jest uniwersalność w konfiguracji mediów filtracyjnych oraz umożliwienie czyszczenia ich poza zbiornikiem. Cały wciągnięty z wody brud pozostaje na zewnątrz akwarium.

Kategoria „Zewnętrzne” zawiera ofertę filtrów, które są instalowane na zewnątrz akwarium. Wśród nich rozróżniamy:

Filtry kaskadowe – zawieszane na szybie akwariowej wylotem (kaskadą) w stronę wody. Wlot takich filtrów znajduje się wewnątrz zbiornika. Filtry posiadają głowicę powodującą pobranie wody ze zbiornika, przepuszczenie jej przez media filtracyjne i wpompowanie wody z powrotem do zbiornika (w formie kaskady). W takich konstrukcjach możemy zastosować różne media filtracyjne (mechaniczne i biologiczne). Ostatnio pojawiają się również konstrukcje z wmontowaną lampą UV-C. Filtry kaskadowe mają zastosowanie głównie w małych i średnich zbiornikach.

Filtry kubełkowe – instalowane poza akwarium. Ich kształt przypomina kubeł. W zbiorniku montuje się jedynie wlot i wylot filtra, do których zakładamy węże, a te podpinamy do zaworów filtra znajdujących się na głowicy z pompą. Wkłady filtracyjne są umieszczane w specjalnie przeznaczonych do tego koszach które są wkładane do kubełka. Konfiguracja mediów jest dowolna. W akwarium pełnią funkcje filtra biologicznego i mechanicznego. Spotykane są również wersje z wbudowaną lampą UV-C, dedykowanym systemem prefiltra wewnętrznego, czy grzałką.  Stosowane w średnich i dużych akwariach.

Prefiltry – to grupa zaliczana do filtrów zewnętrznych, stosowana przed filtrem głównym (np. kubełowym). Prefiltry mają duży wpływ na utrzymanie czystości filtra głównego. Ich główne zadanie to filtracja mechaniczna, lecz umożliwiają również stosowanie mediów biologicznych.  Można je podzielić na pasywne (nie posiadające własnej pompy) oraz aktywne (z własną pompą).

W naszej ofercie posiadamy filtry zewnętrzne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady oraz głowice napędzające znanych Producentów jak: Aqua Nova, Aquael, Fluval, Oase, Sera, Tetra, Seachem, SunSun, Zolux,

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.