Butle

Butle

Butla to element zestawu CO2 w którym znajduje się sprężony gaz. Na jej końcu znajduje się zawór z bezpiecznikiem. Jest przystosowana do pracy pod odpowiednim ciśnieniem i posiada swoją datę ważności (jest zalegalizowana do stosowania przez określony czas). Po przekroczeniu terminu ważności można przedłużyć legalizację butli na kolejny okres. Legalizacja oznacza, że nadal będzie spełniać wszystkie wymagane parametry zgodne z certyfikacją. Butle Firmy Aquario posiadają legalizację na 7 lat.

Butle od 2kg wzwyż ze względu na swoją pojemność są zalecane do większych zbiorników. Do mniejszych zbiorników powinny wystarczyć systemy CO2 w wersji NANO (Tropica) w których stosuje się uzupełnienia o pojemności 500ml.

UWAGA!

Biorąc pod uwagę cechy produktów oryginalnych można trafnie stwierdzić, że jest to diametralne przeciwieństwo produktów stosowanych do dozowania CO2 powszechnie znajdujących się na polskim rynku. Różne nie oryginalne artykuły, które z łatwością znajdziemy w sprzedaży, często są przerabiane z produktów przeznaczonych do stosowania w instalacjach spawalniczych czy gaśniczych. Oryginalnie fabrykanty te przystosowane są do działania na skrajnie innym ciśnieniu roboczym, jak i wyjściowym. Korzystanie z tego typu przeróbek stwarza realne zagrożenie nieprecyzyjnego i niestałego dawkowania CO2 do akwarium. Konsekwencją tego są gwałtowne skoki pH wody oraz redukcja ilości tlenu w wodzie, zagrażając tym samym życiu ryb i roślin.