Dyfuzory

Dyfuzory

Dyfuzor to element zestawu CO2 którego zadaniem jest jak najsprawniej rozpuścić CO2 w wodzie.  Chodzi tutaj o wygenerowanie jak największej ilości mikrobąbelków przy jak najmniejszym zużyciu gazu. Do tego celu stosuje się specjalne spieki ceramiczne np. wmontowane w szkło czy metal. Do dyfuzora poprzez licznik bąbelków jest bezpośrednio podłączony gaz.

Dyfuzory najczęściej są montowane wewnątrz zbiornika (spiek który jest umieszczony w szkle, metalu). Istnieją jednak inne sposoby montażu dyfuzora, tj. montaż poza zbiornikiem (na wężach na wyjściu filtra zewnętrznego ):

  • reaktory CO2 zasilane własnym silniczkiem (np. dyfuzory aktywne Firmy Sera),
  • reaktory pasywne Firmy Aqua Nova zawierające biobale,
  • reaktory pasywne Firmy Qanvee oparte na spieku ceramicznym.

Rozprowadzanie CO2 w akwarium ma sens gdy gaz jest rozprowadzany równomiernie po całym zbiorniku. Sam dyfuzor nie zapewni nam spełnienia tego warunku. Przy doborze dyfuzora należy wziąć pod uwagę jego rozmiar (stosownie do rozmiaru akwarium) i miejsce montażu w akwarium lub wybrać wariant naszym zdaniem najlepszy dla większych zbiorników, czyli dyfuzor zamontowany poza zbiornikiem. Rozprowadzenie CO2 w akwarium można również poprawić stosując falowniki (pompy cyrkulacyjne).

Posiadamy w ofercie dyfuzory z wymiennym spiekiem ceramicznym.

W NANO akwariach bardzo ładnie prezentują się dyfuzory „NEO Diffuser” Firmy Aquario.

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.