Ogrzewanie

Ogrzewanie

Odpowiednie ogrzewanie terrarium służy zdrowiu hodowanych gadów, płazów czy ssaków. Pobudza metabolizm, apetyt, zachowania rozrodcze oraz znacząco poprawia trawienie.

W tej kategorii oferujemy źródła ciepła które nie są żarówkami (nie świecą).

Terrarium może być ogrzewane od wewnątrz. W tym przypadku stosuje się kable grzewcze, które układa się na samym spodzie zbiornika. Na tak przygotowany i rozłożony kabel wsypuje się podłoże. Kable grzewcze są izolowane i zabezpieczone grubą warstwą silikonu. Posiadają określoną moc. Oprócz samych kabli grzewczych produkuje się również gotowe maty izolowane w odpowiednich rozmiarach oraz odpowiedniej mocy, odporne na wilgoć i zadrapania.

Ogrzewanie od zewnątrz. W tym przypadku element grzejący jest umieszczony pod spodem terrarium. W takim przypadku nie ma kontaktu podłoża z elementem grzejnym. Do tego celu są produkowane maty grzewcze oraz specjalne izolatory izolujące matę grzewczą od podstawy na której jest położona.

Maty grzewcze z reguły są zaopatrzone w regulatory temperatury umieszczone na kablu zasilającym, natomiast kable grzewcze mogą pracować z osobnymi regulatorami temperatury, jak również być podłączone bezpośrednio do zasilania.

Mamy do zaoferowania elementy ogrzewania, których Producentami są: AquaEl, Repti-Zoo, Terrario.

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.