Podłoża do terrarium

Podłoża do terrarium

Podłoże stanowi bardzo istotny element wyposażenia terrarium. Rodzajów podłoża jest wiele, jednak pamiętajmy, że jego dobór to nie nasza „zachcianka” wynikająca z naszych upodobań, lecz musi zapewnić potrzeby konkretnego zwierzęcia. Należy zdawać sobie sprawę jak zwierzę się porusza, zakopuje, maskuje, jak składa jaja. Dla przykładu nie można mówić że dane podłoże jest dla węża, gdyż w innym środowisku żyje wąż tropikalny, a w innym wąż pustynny.

Wśród podłoży możemy wyróżnić:

  • Drewienka bukowe / olchowe i bardzo dobre podłoże do znoszenia jaj, reguluje wilgoć. Zalecany w terrariach z większymi gadami.
  • Humus – podłoże próchnicze, głównie roślinne, występujące w glebie lub na jej powierzchni o właściwościach rozkładających materię organiczną. Idealny dla pająków, skorpionów, płazów, jaszczurek. Dzięki zawartości gliny optymalizuje utrzymanie wody.
  • Kora – to martwe łyko poprzedzielane korkiem. Posiada właściwości termiczne, dobrze znosi wilgoć. Stanowi podłoże uniwersalne. Można zmieszać z torfem. Nie gnije. Dobre podłoże dla wszelkiego rodzaju sucho i wilgociolubnych jaszczurek, żółwi, węży.
  • Lignocel – podłoże wyprodukowane z najdelikatniejszych płatków miękkiego drewna. Doskonała chłonność. Bardzo dobre podłoże dla węży.
  • Mech – w naturze porasta głównie zacienione części drzew i skał. Są pospolite na terenach zalesionych oraz nad brzegami strumieni. Są przeznaczone do terrariów tropikalnych. Pochłaniają brzydkie zapachy. Polecany dla zwierząt jak: żaby, ropuchy, węże czy salamandry.
  • Piasek kwarcowy – przeznaczony dla gadów, doskonale przewodzi ciepło, polecany przy stosowaniu mat grzewczych.
  • Wermikulit - materiał ilasty zwiększający swoją objętość pod wpływem ogrzewania. Jego złoża znajdują się w Afryce Południowej, Chinach i Brazylii. Bardzo dobrze chłonie wilgoć. Jest lekki, posiada niską gęstość. Zastosowanie jako dodatek do podłoża dla zwierząt nie lubiących przesuszania.
  • Włókno kokosowe - to sprasowana łupina orzecha kokosowego. Bardzo dobrze wchłania i utrzymuje wilgoć. Stosowany w terrarium biotopowym lasu tropikalnego i umiarkowanego. Nadaje się dla pająków, owadów, wybranych gadów i płazów.

Mamy do zaoferowania Terraria, których Producentami są: Aqua Nova, Exo TERRA, Repti-Zoo, Wacool, Exo TERRA, Komodo, Lolo Pets, Repti-Zoo, Terrario.

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.