Przyrządy pomiarowe i sterujące

Przyrządy pomiarowe i sterujące

Elementy pomiarowe i sterujące są niezbędne do utrzymania stabilnych parametrów w naszych terrariach. Dostarczają konkretnej, obiektywnej i mierzalnej informacji np. o temperaturze czy wilgotności. W naturalnych środowiskach życia naszych zwierząt parametry ich środowisk są zależne od pory roku, pory dnia.

Wśród układów pomiarowych, czyli do kontroli parametrów bez ich regulacji (funkcja informacyjna) służą np. termometry, wilgotnościomierze. Stosowane są do tego celu urządzenia zarówno analogowe jak i cyfrowe.

Żeby była możliwa regulacja parametrów w terrarium stosuje się cyfrowe sterowniki, które współpracują z odpowiednimi czujnikami zbierając z nich informacje, porównują je z parametrami nastawionymi i posiadają możliwość zmiany wartości mierzonych. W odróżnieniu od zwykłych programatorów posiadają kilka osobnych wejść i wyjść

Bardzo ważne jest, aby sterownik / programator czasowy posiadał własny układ zegarowy zasilany z własnej baterii, niezależny od sieci energetycznej.

Sterowniki / programatory czasowe mechaniczne nie są zalecane, gdyż przerwy w dostawie prądu spowodują rozregulowanie czasu, tym samym utratę kontroli parametrów w naszym terrarium w odniesieniu do pory dnia / nocy.

Mamy do zaoferowania układy pomiarowe i sterujące, których Producentami są: Komodo, Repti-Zoo, Rindger i inne.

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie.