Terraria

Terraria

Terrarium jest domem dla naszego ulubieńca/ulubieńców. To element który powinien być brany pod uwagę zaraz na początku przygody z terrarystyką. Aby stworzyć odpowiednie warunki bytowania dla zwierzaka należy wcześniej zapoznać się z jego cechami (np. wielkość, ruchliwość i z warunkami w jakich żyje na wolności (np. rodzaj terenu, ukształtowanie, temperatura, wilgotność). Na tej podstawie dobieramy odpowiedną wielkość i rodzaj terrarium.

Posiadając w swoim domu egzotyczne zwierzę możemy założyć z wielkim prawdopodobieństwem, że będzie ono na swój sposób groźne dla otoczenia. Terrarium musi gwarantować że nasz ulubieniec się z niego nie wydostanie w sposób niekontrolowany przez nas. Musi być BEZPIECZNE dla zwierzęcia i ludzi. Bardzo istotną cechą jest tutaj materiał z jakiego jest wykonane oraz sposób jego zamknięcia. Jako materiał świetnie nadaje się szkło. Są to terraria najczęściej produkowane. Kolejnymi parametrami są sposób ogrzewania, oświetlenia, utrzymania wilgotności oraz systemu wietrzenia i sposobu podawania pożywienia i wody.

Nie należy przy tym zapomnieć, że terrarium musi również spełniać walory estetyczno-dekoracyjne w naszych domach.

Terraryści często wykonują terraria we własnym zakresie i to zarówno szklane, jak i wykorzystują materiały w postaci  płyt meblowych, czy płyt OSB.

Mamy do zaoferowania Terraria których Producentami są: Repti-Zoo, Wacool, Exo TERRA.

Posiadamy produkty w konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w naszym Sklepie